Новоспечений друг Москви Іран готується залити Європу своєю нафтою замість російської. Черговий удар у спину для РФ

Новоспечений друг Москви Іран готується залити Європу своєю нафтою замість російської. Черговий удар у спину для РФ

Автор:
ЮРIЙ РОМАНЕНКО

Юрій Романенко: Іран планує збільшити видобуток нафти з 2,5 млн до 3,8 млн барелів на добу. Чекати на інший розклад не можна було: ізоляція Росії грає на руку країнам, які раніше самі були у схожій ситуації, але завдяки "спецоперації" витягли щасливий білет.

Фото: UKR Life screenshot

Іран готується залити своєю нафтою Європу замість російських енергоносіїв, які йдуть: у новоспеченого друга Москви зібралося 100 млн барелів нафти, які будь-якої миті можуть вирушити на Захід. У Тегерані чекають лише на відмах.

За оцінкою Goldman Sachs, через ембарго Росії на європейському ринку відкриється ніша на 1,25 млн барелів на день, на яку націлюються в Ірані. Нинішніх запасів нафти Тегерану вистачить на два з половиною місяці закриття звільненої ніші. Загалом після зняття ембарго в Ірані планують відправляти на експорт по 3 млн барелів на добу.

Водночас Іран планує збільшити видобуток нафти з 2,5 млн до 3,8 млн барелів на добу. Чекати на інший розклад не можна було: ізоляція Росії грає на руку країнам, які раніше самі були у схожій ситуації, але завдяки "спецоперації" витягли щасливий білет.

Зняття ембарго з іранської нафти стане справжнім фіаско російської дипломатії та зовнішньополітичного стратегування, яке буде згодовано внутрішньому споживачеві як черговий удар у спину. Іронія ситуації в тому, що навколо обложена фортеця, якою системні старці намагаються показати РФ, має "спину" на 360°, через що удар завжди прийдеться саме в неї.

Джерело: Romanenko Dreams&Nightmare Show / Telegram

Юрiй Романенко - Шеф-редактор інформаційно-аналітичного порталу "Хвиля", журналіст і блогер, співзасновник Українського інституту майбутнього.