Вiрменська компанiя завозить до Росії товари пiд санкцiями по маршруту Батумi - Новоросiйськ

Вiрменська компанiя завозить до Росії товари пiд санкцiями по маршруту Батумi - Новоросiйськ

Автор:
informator.ua

Вантажоперевезення з Вірменії здійснює компанія „Armenian Shipping Company“, власником якої є Давид Ілоян.

Скріншот з rusarminfo.ru

Вірменія використовує морський маршрут Батумі-Новоросійськ, щоб завозити до РФ автомобілі та медичне обладнання, вироблені західними компаніями.

Вірменія інтенсивно використовує морський шлях між портами Батумі (Грузія) та Новоросійськом (Росія) для здійснення реекспорту товарів до РФ, які знаходяться під дією санкцій. В результаті морським маршрутом Батумі-Новоросійськ щотижня перевозиться 600 20-футових контейнерів. Всі ці перевезення здійснює компанія Armenian Shipping Company.

Таким чином одяг, автомобілі та їхні запчастини, а також медичне обладнання, вироблене західними компаніями, перевозяться суднами, що рухаються вказаним маршрутом. Зокрема, реекспортовані автівки з Вірменії до Росії привозять з США.

Спочатку транспорт доставляють в порт Поті (Грузія), потім - до Вірменії, де машини проходять митну реєстрацію та зберігаються в місті Гюмрі. Це місто використовують як головний центр для перетримки автомобілів до їхнього реекспорту через Грузію до Росії.

Оператором перевезення морським маршрутом Батумі-Новоросійськ є логістична компанія ТОВ «C&M International». Компанією-замовником з Вірменії є Armenian Shipping Company, а компанією-одержувачем з Росії - «ТОВ Black Sea Forwarding».

Цікаво, що очільником всіх трьох згаданих компаній є бізнесмен на ім'я Давид Ілоян. Усі вантажоперевезення з Вірменії за морським маршрутом Батумі-Новоросійськ здійснюються тільки компанією Armenian Shipping Company. Інші вірменські компанії, які отримують замовлення на вантажоперевезення цим маршрутом, зрештою звертаються до вищевказаної компанії для доставки продукції на російський ринок.

Варто зазначити, що реекспорт товарів, що знаходяться під санкціями, до Росії призвів до збільшення зовнішньоторговельного обороту Вірменії. У зв'язку з цим за перші 7 місяців 2023 року обсяг товарообігу між Вірменією та Росією становив 3,7 мільярда доларів США, з яких 2 мільярди доларів припадає на експорт із Вірменії до Росії. Обсяг товарообігу між Вірменією та Росією збільшився на 70% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За рахунок реекспорту до Росії до кінця цього року очікується зростання економіки Вірменії на 6-8%.

Джерело: https://informator.ua