Росія відправляє в Україну вірменський "добровольчий" батальйон з громадян Вірменії та вірмен - жителів окупованої Росією Абхазії

Росія відправляє в Україну вірменський "добровольчий" батальйон з громадян Вірменії та вірмен - жителів окупованої Росією Абхазії

Автор:
Акпер Хасанов – gazeta.ua

"В інтернеті поширені фотографії добровольчого батальйону "Арбат", який брав участь у церемонії проводжання у вірменському соборі у Москві 2 липня. Передбачається, що в цьому батальйоні поряд з громадянами Вірменії знаходяться етнічні вірмени з окупованої Абхазії РФ", – йдеться у звіті ISW.

Фото: https://t.me/az_front/16132 

Американський інститут вивчення війни (Institute for the Study of War; ISW) у новому звіті про оцінку російської наступальної кампанії зазначив, що Росія направляє в Україну нещодавно сформований вірменський добровольчий батальйон.

"В інтернеті поширені фотографії добровольчого батальйону "Арбат", який брав участь у церемонії проводжання у вірменському соборі у Москві 2 липня. (https://t.me/az_front/16132 ). Передбачається, що в цьому батальйоні поряд з громадянами Вірменії знаходяться етнічні вірмени з окупованої Абхазії РФ", – йдеться у звіті ISW. Відтак, громадяни Вірменії та вірмени з Абхазії збираються вбивати українців на українській землі. Хто їм у цьому допомагає?

По-перше, це керівництво Вірменії. Нагадаю, що прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян цього року був присутній на святкуванні перемоги в Москві. Коли Україна назвала цей вчинок "аморальним і недружнім", Пашинян заявив на засіданні своєї партії, що ухвалив правильне рішення, яке випливає з життєвих інтересів Вірменії. Він нагадав, що Вірменія отримує газ із Росії, яка є стратегічним партнером Єревана. Пашинян також сказав, що його відмова від участі в параді в Москві "була б небезпечною авантюрою". Більше того, Пашинян заявив однопартійцям, що у разі програшу Росії в Україні "на Вірменію чекає втрата незалежності".

Проте незалежність Вірменії і без того дуже умовна. І справа не тільки в наявності російської військової бази в Гюмрі, а й у тому, що російська сторона охороняє вірмено-турецький та вірмено-іранський кордони. Підсумовуючи все це, приходимо до висновку, що відправлення громадян РА на війну проти України не могло мати місце без згоди Пашиняна.

По-друге, активну антиукраїнську діяльність веде й вірменська діаспора Росії. В Україні чудово бачать, наскільки печерною є антиукраїнська позиція таких кремлівських пропагандистів вірменського походження, як Маргарита Сімоньян, Тигран Кеосаян, Роман Бабаян та Семен Багдасаров. Але є ще й голова Спілки вірмен Росії Ара Абрамян. Він менш відомий українській громадськості, але є слухняним виконавцем будь-яких наказів із Кремля. І він завжди займав антиукраїнську позицію, виправдовуючи війну проти України, розв'язану РФ. По ньому, як-то кажуть, плаче санкційна база "Миротворця".

Там, до речі, вже є ім'я вірмено-російського олігарха Рубена Варданяна. Уряд України запровадив санкції щодо нього ще у жовтні 2022 року. Колишній полковник ГРУ Ігор Стрєлков (Гіркін), який керував у 2014 році диверсійними операціями на Донбасі, зробив дуже цікаве зізнання про минуле Варданяна. Він повідомив, що Варданян є одним із спонсорів колишнього голови так званої "ДНР", а нині депутата держдуми Росії Олександра Бородая – одного з українських колабораціоністів, відповідальних за розпалювання сепаратизму на Донбасі та анексію Криму у 2014 році.

Тому не виключено, що Варданян причетний до створення вірменського добровольчого батальйону "Арбат", який благословляється вірменською церквою в Москві на вбивство українців. Про те, що церква, беручи участь у такій ганебній акції, дала згоду на злочини проти України, навіть казати буде зайвим. Залишається лише сподіватися, що всі ці факти запам'ятає керівництво України та українська громадськість.

Джерело: https://gazeta.ua